Profil aluminiowy 20×20 – co warto wiedzieć?

Profil aluminiowy 20x20

Jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w budownictwie oraz branży konstrukcyjnej. Aluminium, bo o nim mowa, ze względu na swoje parametry oraz liczne zalety, cieszy się popularnością w wielu gałęziach przemysłu. Najpopularniejszym przykładem zastosowania tego surowca jest oczywiście wyrób profili montażowych. Szczególną uwagą cieszą się te o przekroju 20 x 20 mm. W tym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące ich zastosowań, właściwości oraz sposobu produkcji. Podpowiadamy również, gdzie zaopatrywać się w profile aluminiowe i dlaczego warto kupować je u sprawdzonych dostawców. Sprawdź sam!

Najważniejsze właściwości profili konstrukcyjnych

Biorąc pod uwagę to, że aluminium jest bardzo lekkim surowcem – znacznie lżejszym niż stal – nie dziwi fakt, że wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie priorytetem jest zapewnienie odpowiednio mocnej konstrukcji przy jednoczesnym, niewielkim ciężarze. Systemy profilowe oferują nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o rozbudowę oraz składanie dodatkowych elementów. Z tego powodu, stosuje się je zarówno do realizacji prostych, jak i najbardziej zaawansowanych technologicznie projektów.

Aluminium jest również bardzo wytrzymałym na skrajne temperatury materiałem, co pozwala wykorzystywać je m.in. do wykonywania konstrukcji maszyn przemysłowych czy elementów instalacji grzewczych lub chłodniczych. Surowiec znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest również dobre przewodnictwo elektryczne. Poza tym jest on mocno plastyczny i łatwo się go obrabia, przez co profil aluminiowy jest wykorzystywany w bardzo wielu dziedzinach przemysłu i codziennego życia.

Czym jest profil aluminiowy 20 x 20?

Jednym z najczęściej spotykanych przykładów użycia aluminium w przemyśle jest wyrób profili systemowych, wykorzystywanych powszechnie we współczesnej gospodarce. Szczególną popularnością cieszą się aluminiowe profile 20 x 20 mm, o kształcie zoptymalizowanym pod względem stosunku wytrzymałości do masy produktu.

Profil konstrukcyjny 20 x 20 ma specjalny rowek przebiegający przez całą jego długość oraz otwór wzdłuż swojej osi. Wgłębienie ma kształt spłaszczonej litery V, co umożliwia posuwisty ruch elementów montowanych wewnątrz. Jednocześnie, taka konstrukcja powoduje zmniejszenie masy własnej kształtownika, co dodatkowo obniża ciężar wykonywanych z niego instalacji.

W ofercie sklepu internetowego Grej24.pl mamy profil aluminiowy 20 x 20 mm w postaci elementu o długości 3000 mm. Jeżeli interesuje Cię produkt o innym wymiarze, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Przeznaczenie profili konstrukcyjnych 20 x 20

Wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykorzystanie elementów wykonywanych z najwyższą precyzją, tego rodzaju produkt okazuje się niezastąpiony. Szeroka gama jego zastosowań obejmuje m.in.:

  • przemysł meblowy,
  • budowę regałów, szaf magazynowych, biurowych i warsztatowych,
  • konstrukcje drukarek 3D,
  • konstruowanie systemów wsporczych oraz nośnych,
  • budowę instalacji oświetleniowych,
  • produkcję przecinarek laserowych oraz innych maszyn CNC,
  • wytwarzanie statywów do aparatów fotograficznych oraz kamer,
  • produkcję małej elektroniki oraz AGD.

Ile kosztuje profil aluminiowy 20 x 20?

Jedną z najważniejszych zalet profili systemowych jest ich atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność tworzenia odpowiednio stabilnych, wytrzymałych i lekkich konstrukcji, przystępne cenowo rozwiązanie, jakim jest profil aluminiowy 20 x 20, sprawdza się znakomicie. Aby mieć pewność, że zamówione elementy spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, polecamy korzystanie z usług sprawdzonych firm oraz dystrybutorów. Jednym z takich producentów jesteśmy my – sklep internetowy Grej24.pl od lat zaopatruje Klientów na terenie całego kraju w nowoczesne profile aluminiowe, elementy pozycjonujące, systemy łączenia oraz wszystkie pozostałe akcesoria. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do składania zamówień online.

Komentarze są wyłączone.