Warsaw Industry Week 2019 – Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych
2 października 2019
Profile aluminiowe
Czym są modułowe profile aluminiowe?
28 listopada 2019
Jak łączyć profile aluminiowe

Jedną z głównych zalet profili aluminiowych stanowi możliwość ich szybkiego, łatwego łączenia. Szeroka gama dostępnych na stronach naszego sklepu online akcesoriów pozwala scalać ze sobą poszczególne elementy solidnie i z odpowiednią precyzją. Aby jednak mieć pewność, że zastosowane metody zagwarantują wieloletnią trwałość i odporność na różnego rodzaju obciążenia, należy wykonywać je w sposób profesjonalny oraz zgodny ze specyfikacją odpowiedniej serii. Podpowiadamy, jak prawidłowo łączyć ze sobą poszczególne typy kształtowników, a także, na co zwracać uwagę przy tworzeniu konstrukcji z tego rodzaju materiałów.

Systemy składania profili aluminiowych i ich zalety

Dostępna w ofercie producentów czy dystrybutorów bogata kolekcja profili aluminiowych pozwala w pełni wykorzystać potencjał tego rodzaju prefabrykatów do budowy najbardziej niestandardowych form. Jeszcze do niedawna podstawową bolączką, ograniczającą potencjał konstrukcyjny aluminiowych rur, ceowników czy kątowników, był brak wydajnych technologii scalania. Dziś tego problemu już nie ma. Rozwiązano go za pomocą systemów do łączenia profili aluminiowych, obejmujących kształtki, wpusty, śruby, płytki, oraz różne rodzaje akcesoriów, dzięki którym można dowolnie łączyć nieskończoną ilość elementów dokładnie i wydajnie.

Najważniejsze zalety systemu łączenia profili:

  • składanie aluminium bez konieczności spawania, klejenia, wiercenia lub skręcania,
  • idealne dopasowanie akcesoriów do kształtu i rozmiaru ceownika lub teownika,
  • szeroki wybór łączników oraz wielu innych akcesoriów,
  • tworzenie konstrukcji o dużym obciążeniu statycznym (podwieszanych sufitów, ścian, zabudowy przemysłowej, maszyn produkcyjnych itp.),
  • staranność i estetyka tworzonych zestawów,
  • elastyczność i swoboda działania, dowolność modyfikacji,
  • prostota technologiczna i ponadprzeciętna wydajność systemów,
  • brak konieczności używania specjalistycznych urządzeń i technologii.

Jak łączyć profile pod nietypowym kątem?

Jedną z najczęściej spotykanych trudności podczas łączenia profili aluminiowych jest kłopot z precyzyjnym  złożeniem dwóch prefabrykatów pod niestandardowym kątem. O ile typowe łączniki 90° da się kupić w większości sklepów i hurtowni, o tyle znalezienie kształtki o mniej klasycznych parametrach często rodziło problem. Rozwiązanie stanowią regulowane kątowniki do łączenia aluminium pod nietypowym kątem, który można swobodnie ustawić w zależności od potrzeb.

Jak połączyć kilka profili w jednej płaszczyźnie?

Aby scalić kilka kształtowników, które docelowo mają stanowić jedną płaszczyznę, warto postawić na płytki czołowe oraz boczne. Pozwalają one tworzyć dowolne połączenia w wybranych miejscach. Oferowane przez nas płytki montażowe dostępne są dla serii IG oraz B. Doskonale sprawdzają się przy różnego rodzaju montażach, np. budowie ram na obrazy czy tworzeniu regałów.

Jak tworzyć konstrukcje pod wysokie obciążenia statyczne?

Duże obciążenie statyczne ramy z profili aluminiowych wymaga zastosowania odpowiednio trwałych złączek. W tym celu warto wykorzystać aluminiowe wsporniki, dodatkowo zwiększające wytrzymałość całej budowli na ciężar. Tego typu połączenia sprawdzają się m.in. przy instalacji sufitu podwieszanego lub rurociągu.

Systemy  do łączenia profili aluminiowych – sprawdź i zamów na Grej24.pl!

W sklepie internetowym Grej24.pl znajdziesz szeroki wybór wysokiej klasy rozwiązania do składania profili aluminiowych. Oferujemy najlepszy stosunek jakości naszych produktów do ceny. Jeśli potrzebujesz trwałych, doskonale dopasowanych akcesoriów do złożenia  elementów z aluminium, skontaktuj się z nami i skorzystaj z oferty dedykowanej profesjonalistom!

Komentarze są wyłączone.