Jakie są zalety stosowania aluminium do produkcji profili?
30 stycznia 2020
Profil aluminiowy kątownik – do czego służy?
26 marca 2020
Profile aluminiowe

Popularność profili aluminiowych oraz ich uniwersalność sprawiają, że tego typu wyroby znajdują liczne zastosowania w wielu branżach. Dodatkowym powodem, dla którego systemy profilowe spełniają tak ważną funkcję w różnych konstrukcjach, jest bogata gama wymiarów, kształtów i akcesoriów montażowych. Z tych ostatnich szczególną uwagę należy zwrócić na podłogowe elementy pozycjonujące. To dzięki nim, nawet najbardziej skomplikowane i najcięższe struktury z aluminium zyskują pożądaną stabilność i gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

Elementy pozycjonujące – charakterystyka

Do tej szerokiej grupy tych akcesoriów zaliczane są przede wszystkim różnego rodzaju kształtowniki, łączniki, stopy poziomujące, płyty czy wsporniki. Każdy z tych produktów dostępny jest w wielu najpopularniejszych rozmiarach i kształtach, w zależności od przeznaczenia oraz rodzaju systemu profili aluminiowych.

Najpopularniejsze materiały do produkcji elementów pozycjonujących to tworzywa sztuczne (głównie plastik PA), a także odlewy cynku czy aluminium. Rolą tych akcesoriów jest przede wszystkim zapewnienie stabilnej pozycji, a także trwałe łączenie poszczególnych profili i ich właściwe poziomowanie.

Do najważniejszych zalet stosowania elementów pozycjonujących podłogowych zalicza się:

  • zapewnienie stabilizacji i właściwego przytwierdzenia budowy do podłoża,

  • wysoką trwałość połączeń,

  • łatwy, intuicyjny montaż stóp, kształtowników, tulei czy nakrętek,

  • szeroki wybór spośród wielu dostępnych produktów,

  • bogatą gamę kształtów, rozmiarów i kolorów,

  • pełną kompatybilność z wybranym systemem profili aluminiowych.

Podsumowując korzyści płynące z zastosowania tego rodzaju akcesoriów, należy jeszcze wspomnieć o ich odporności na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu komponenty nadają się do stosowania w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Nie ma również problemu, by za ich pomocą łączyć profile aluminiowe – zarówno w wilgotnym środowisku, jak i w konstrukcjach narażonych na działanie ładunków elektrostatycznych.

Najpopularniejsze rodzaje elementów pozycjonujących

Bogata gama dostępnych w sprzedaży akcesoriów do pozycjonowania kształtowników oraz tworzonych na ich bazie stelaży, maszyn, ram i innych budowli, pozwala odpowiednio dopasować właściwy komponent do potrzeb konstruktora. Systemowe profile aluminiowe najczęściej pozycjonowane są za pomocą części, takich jak:

  • płyty do elementów jezdno-wsporczych – wykonywane z odlewu cynkowego, znajdujące zastosowanie przy montażu stopek, haczyków, rolek oraz podobnych elementów,

  • nakrętki do trzpieni gwintowanych – dostępne w różnych rozmiarach, odpowiadających rozmiarom gwintów płaskie nakrętki blokujące, wykonywane najczęściej ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej,

  • tuleje gwintowane do rur – wkładki gwintowane dedykowane rurom o przekroju kwadratowym, prostokątnym oraz okrągłym, wykonywane z plastiku PA, wzmacniane szkłem hartowanym,

  • stopy typu DUCK, ECO stopy obrotowe typu BEEL – wykonane z odlewu aluminium stopy, pozwalające poziomować profile aluminiowe w systemach przenośnikowych oraz innych konstrukcjach.

Oprócz wyżej wymienionych elementów pozycjonujących, konstrukcje z profili aluminiowych stabilizuje się m.in. za pomocą wkładów antypoślizgowych, kółek obrotowych, przegubów kołowych, wsporników podłogowych czy gotowych zestawów montażowych. Wybór poszczególnych komponentów jest bardzo szeroki. Wysoka jakość wykonania każdego z nich pozwala na zastosowanie wybranego systemu nawet w ekstremalnych warunkach.

Gdzie kupić elementy pozycjonujące podłogowe?

Wiesz już, jak łączyć profile aluminiowe i stabilizować konstrukcje. Jeśli szukasz sprawdzonego dostawcy kształtowników oraz dedykowanych i uniwersalnych elementów pozycjonujących, odwiedź nasz sklep internetowy. Znajdziesz w nim tysiące produktów w pełni dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. W każdej chwili możesz również skontaktować się z naszym biurem i uzyskać profesjonalną poradę. Sprawdź dostępne w katalogu profile z aluminium i zamów wybrane elementy już dziś na Grej24.pl!

Komentarze są wyłączone.