Profile aluminiowe wystawiennicze
Profile aluminiowe wystawiennicze – poznaj ich zalety
6 lipca 2021
Rodzaje i zalety profili aluminiowych
31 sierpnia 2021
Profile aluminiowe zastosowanie

Coraz częściej, chcąc cieszyć się zielenią przez cały rok, decydujemy się na budowę ogrodu zimowego. Taka konstrukcja z powodzeniem może zastąpić klasyczny taras lub nieco bardziej przestronny balkon. Nieprzypadkowo, szerokie zastosowanie przy zabudowie całorocznych ogródków znajdują profile aluminiowe. Dowiedz się, jak można je wykorzystać, by stworzyć funkcjonalną, estetyczną oraz przyjazną dla domowników i roślin przestrzeń.

Ogród zimowy zamiast tarasu

Podstawowa przewaga ogrodu zimowego nad balkonem lub tarasem to oczywiście ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki pełnej lub częściowej zabudowie oraz możliwości ogrzewania, tego rodzaju pomieszczenia umożliwiają relaks w komfortowych warunkach – niezależnie od pory roku i pogody za oknem. Osoby, które uwielbiają zieleń, na czas zimy nie muszą rezygnować z ulubionych roślin balkonowych.

Jednocześnie, wykonywane z profili aluminiowych, drewna, szkła oraz wielu innych materiałów ogrody zimowe dają nieograniczone możliwości w zakresie aranżacji, dzięki czemu często stanowią „przedłużenie” domu, jeżeli chodzi o estetykę i wystrój.

Zimowe ogrody aluminiowe – skąd bierze się ich popularność?

W początkowym okresie popularności tego typu zabudowy wykonywano głównie ze stali. Jej zaletą jest zdecydowanie wytrzymałość konstrukcji, jednak wadami surowca są wysoka cena i niezadowalające parametry cieplne. Rozwój branży systemów aluminiowych sprawił, że w ostatnich latach podstawowym materiałem konstrukcyjnym przy tego rodzaju projektach stały się profile montażowe.

Ich główne zalety to m.in.:

  • wysoka wytrzymałość i odporność na obciążenia,
  • niższa waga konstrukcji w porównaniu ze stalą,
  • atrakcyjna, przyciągająca wzrok estetyka,
  • doskonałe dopasowanie do szkła, plastiku, kamienia, betonu oraz innych materiałów,
  • łatwość obróbki i swoboda kształtowania,
  • bogaty wybór łączników oraz akcesoriów montażowych,
  • odpowiednie parametry cieplne stolarki aluminiowej.

Solidna konstrukcja to podstawa

Właściwością, która szczególnie przemawia za zastosowaniem profili aluminiowych do budowy ogrodu zimowego, jest ich bardzo duża wytrzymałość w stosunku do masy własnej. Fakt, że tego typu konstrukcje są kilka razy lżejsze niż zabudowa ze stali, a przy tym równie solidne, czyni aluminium odpowiednim budulcem do zamkniętych tarasów, balkonów czy całorocznych ogrodów.

Konstrukcyjne profile aluminiowe doskonale wpiszą się w nawet najbardziej niestandardowy projekt tarasu zimowego. Szeroka oferta producentów oraz dystrybutorów zapewnia dostęp do wszystkich najpopularniejszych kształtów i wymiarów, a jeśli zajdzie taka potrzeba, poszczególne elementy mogą zostać wykonane na indywidualne zamówienie.

Trzeba pamiętać również o tym, że projekt całorocznego ogrodu lub zabudowy tarasu musi uwzględniać zmienne warunki atmosferyczne. Aluminiowa stolarka w połączeniu z odpowiednio dobranym przeszkleniem oraz pokryciem dachowym doskonale ochroni użytkowników przed silnym słońcem, ulewnym deszczem, padającym śniegiem czy gradem. Jednocześnie, zastosowanie profili montażowych to gwarancja zabezpieczenia przed korozją – dzięki temu zabudowa nawet po wielu latach będzie równie solidna i efektowna, jak w momencie jej wykonania.

Grej – producent profili aluminiowych do budowy ogrodów zimowych

Niezaprzeczalnie, chcąc cieszyć się swoim zamkniętym ogrodem przez długie lata, warto bazować na ofercie sprawdzonego producenta i wybierać spośród najwyższej jakości materiałów. Gwarantem spełnienia powyższych wymogów jest firma Grej. Specjalizujemy się w produkcji profili aluminiowych oraz systemów konstrukcyjnych, obejmujących wiele elementów montażowych. Zapewniamy szybkie terminy realizacji oraz fachowe doradztwo i pomoc w wyborze odpowiednich rozwiązań. Swoją ofertę kierujemy do odbiorców indywidualnych oraz firm, zajmujących się budową ogrodów zimowych i nie tylko. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem oraz do zapoznania się z aktualnym asortymentem sklepu internetowego.

Komentarze są wyłączone.