Cięcie profili aluminiowych
Czym ciąć profile aluminiowe?
6 lipca 2021
Profile aluminiowe zastosowanie
Profile aluminiowe – najlepsze do budowy ogrodu zimowego
6 lipca 2021
Profile aluminiowe wystawiennicze

Liczne zalety aluminiowych profili wystawienniczych sprawiają, że są one powszechnie stosowane przez wiele firm. Ich popularność nie jest przypadkowa. Można je wykorzystać do budowy stoisk targowych, degustacyjnych, przegród w biurach i salonach sprzedaży, a także do tworzenia ścianek reklamowych. Takie elementy są niezbędne w czasie organizacji pokazów, szkoleń, konferencji i wielu innych imprez. Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się, jakie właściwości i atuty mają te produkty!

Czym są profile wystawiennicze?

Jedynym z rodzajów profili aluminiowych są te wystawiennicze, których używa się do konstruowania ścianek, boksów i punktów promocyjnych. Poszczególne kształtowniki występują w różnych rozmiarach i kształtach jak ceowniki, teowniki, kątowniki czy zetowniki. W konsekwencji ich montaż jest bardzo prosty. Ewentualne przeróbki również nie stanowią problemu, gdyż w razie potrzeby można dociąć dany element. Na końcu gotową konstrukcję warto poddać powierzchownej obróbce jak np. lakierowanie czy oklejanie. Estetyka i trwałość będą na najwyższym poziomie, jeśli wybierzesz sprawdzonego producenta i dostawcę tych metalowych artykułów.

Znakomita jakość profili aluminiowych

Warto wiedzieć, że profile wystawiennicze z aluminium tworzy się według profesjonalnych wytycznych. Najpierw odlewa się część, potem formuje i poddaje specjalnej obróbce. Dzięki temu powstały produkt jest wysoce wytrzymały. Inną zaletę wykorzystywanego w tym procesie materiału stanowi niska waga. Takie elementy z łatwością można transportować i przechowywać. Aluminium ma także naturalną powłokę antykorozyjną. Sprawia to, że nawet po kontakcie z wodą, wilgocią i innymi niekorzystnymi czynnikami, prezentuje się nienagannie. Co więcej, gwarantuje atuty związane z ekologią, ponieważ surowiec może być przetworzony w procesie recyklingu.

Łatwy montaż konstrukcji

Nieodzownym elementem profilu aluminiowego wystawienniczego jest rowek montażowy, który przebiega przez cały kształtownik. To właśnie dzięki niemu możliwe jest łączenie i osadzanie kolejnych części składowych budowli. Wspomniane wgłębienia mają różne kształty, jednak zawsze niezwykle upraszczają konstruowanie różnorodnych obiektów.

Należy też wiedzieć, że istnieją systemy do łączenia profili. Obejmują one np. specjalne płytki, śruby czy łączniki narożne. Przy ich użyciu poskładasz fragmenty bez użycia kleju bądź spawania. W konsekwencji powstały szkielet jest idealnie spasowany, a także wygląda elegancko. Dodatkowo wytrzyma duże obciążenia i sprawdzi się w nietypowych konfiguracjach np. jako podwieszenie na suficie.

Zastosowanie profili wystawienniczych

Jak wspomniano, kształtowniki znajdują zastosowanie w wielu branżach. Szczególną rolę mogą odegrać jednak w działaniach promocyjnych. Na konkurencyjnym rynku trzeba efektownie prezentować ofertę, by odróżnić się od innych przedsiębiorstw. Dzięki profilom aluminiowym wystawienniczym stworzysz elegancką i przyciągającą uwagę zabudowę targową. To doskonałe produkty dla niemal wszystkich firm na różnego rodzaje eventy i konferencje. Można je wykorzystać do:

  • konstruowania stoisk na targach, pokazach, imprezach plenerowych,
  • oddzielania przestrzeni w biurach, sklepach i zakładach pracy,
  • budowy małych i dużych standów oraz ścianek reklamowych,
  • zmontowania estetycznych lad i gablot.

Dobra cena kształtowników

Nie tylko wytrzymałość i użyteczność stanowią atuty profili wystawienniczych. Dla przyszłych nabywców liczy się także cena. W przypadku tych produktów jest ona naprawdę atrakcyjna. Niezależnie od wybranego kształtu i dodatków koszty zakupu pozostają niskie. Dlatego też coraz więcej konstruktorów i przedstawicieli poszczególnych sektorów gospodarki, decyduje się na wykorzystanie kształtowników.

Kup profile aluminiowe wystawiennicze na Grej24.pl

Chcesz kupić najlepsze aluminiowe profile wystawiennicze? Koniecznie skorzystaj z naszej oferty! Jako renomowany producent i sprzedawca zapewniamy szeroki wybór artykułów, które na pewno dopasujesz do swoich potrzeb. Są one idealne do budowy stoisk, gablot i innych konstrukcji, więc warto zamówić je już teraz!

Komentarze są wyłączone.